Známe vítězné mandaly

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 13. 3. 2023

V projektu Mandala dětem jsme udělali další krok, skončilo hlasování a vítězné mandaly jsou na světě.

Tento rok se malování mandal stalo symbolem pro zachování si dobré nálady a duševní pohody vůči tomu, co se děje v poslední době kolem nás. V projektu Mandala dětem se sešlo rekordních 670 úžasných a jedinečných mandal. Každá jedna z nich je výjimečná, malovaná s láskou a péčí a my za to všem moc děkujeme. 

Mandaly trhají rekordy

Tohle ale nebyl jediný rekord, který se letos povedl. Dalším je zájem dárců o mandaly z letošního projektu. Přes 20 mandal brzy najde svůj domov, kde bude rozdávat každý den radost a pohodu.

A jelikož dobrých zpráv není nikdy dost, známe již vítězné mandaly, které se objeví v kalendáři pro rok 2024. Téměř 50 mandal bylo vybráno vámi, kdo jste hlasovali a zbylé vybrala odborná porota. Výsledek posuďte sami.

Jakmile k nám mandaly dorazí, začneme s přípravou kalendáře pro rok 2024, který spatří světlo světa již kolem léta a opět bude plný toho nejlepšího ze světa mandal, těšte se!

Výstava toho nejlepšího

Souběžně s tvorbou kalendáře připravujeme také výstavu mandal letošního projektu, která proběhne ve dnech 12. - 18. 6. 2023, v ulicích Česká a Joštova. Věříme, že nám počasí bude přát a budeme rádi, když zavítáte do těchto ulic, kde na vás čeká okouzlující podívaná. Navíc i zde máte možnost si mandaly zakoupit.

Pomoc dětem bez domova

Celý projekt Mandala dětem je neziskový, a tak veškerý výtěžek z prodeje mandal putuje i letos organizaci JANUS, která pomáhá dětem z dětských domovů připravit se na život mimo domov.

Jsme nadšení z toho, že s námi tvoříte a budeme rádi, pokud se k nám přidáte i v dalším ročníku, který odstartuje 1. září 2023.

Chci se podívat na vítězné mandaly!

Autor článku

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál